XVII Biesiada Archeologiczna - Rekonstrukcja bitwy

Tegorocznej, cyklicznej Biesiadzie, towarzyszyła rekonstrukcja bitwy pomiędzy Rzymianami oraz Gotami wraz z zaprzyjaźnionymi plemionami.
REKLAMA
Ćwierć wieku badań na gockim cmentarzysku, pod kierownictwem prof. Andrzeja Kokowskiego, wprowadziło Masłomęcz do literatury naukowej oraz na pierwsze strony gazet, do radio i do telewizji.

Atrakcyjne zabytki archeologiczne z II-IV wieku n.e., podróżujące po europejskich muzeach oraz tajemnicze i makabryczne zwyczaje pogrzebowe w germańskiej społeczności wywodzącej się z południowej Skandynawii, sprawiły że archeologia dla regionu hrubieszowskiego stała się swego rodzaju wizytówką, a ponadto szansą na rozwój turystyki tematycznej, nie tylko realizowanych poprzez takie działania, jakie można zobaczyć na powyższym filmie.

Skansen Wioska Gotów jest ukoronowaniem kilkuletnich starań o stworzenie ciekawej i wartościowej edukacyjnie i turystyczne oferty dla wszystkich grup wiekowych, dla szkół i indywidualnych zwiedzających nie tylko z regionu hrubieszowskiego. A rekonstrukcje bitew i dawnych zwyczajów maja na celu przybliżenie historii uczestnikom widowiska. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Hrubieszów
9.9°C
wschód słońca: 06:21
zachód słońca: 18:07
Koronawirus
lubelskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Hrubieszowie

kiedy
2022-12-04 16:00
miejsce
Hrubieszowski Dom Kultury,...
wstęp biletowany